Geowłóknina nietkana igłówana - Oferta

Geowłóknina ze 100% polipropylenu

Magazyn w Warszawie, dostawy na cały Kraj, ceny importera, jakość EN ISO.

Odpowiemy na wszystkie pytania na temat produktów:
Tel. 22-379-67-60, tel. kom. 697-79-26-89

Firma Gasberry Sp. z o.o. jako oficjalny dystrybutor oferuje produkcję jednej z wiodących firm, znajdującej się na terytorium Republiki Białoruś JSC «PINEMA» - producenta wysokojakościowych Geowłóknin nietkanych igłowanych «BELPIN», «Geobel T», «BELPIN-Agro» i  geokraty «Geosot-BELPIN».

Importer Geowłókniny firmy Pinema do Polski

Przedsiębiorstwo wdrożyło system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami standardów międzynarodowych ISO 9001:2008 i potwierdziło go certyfikatem firmy «DEKRA», certyfikatem Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie z prawem umieszczania oznakowania CE. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcja jest unikalna, co z kolei umożliwia wytwarzanie wysokotechnologicznych materiałów spełniających najwyższe wymagania budownictwa drogowego i cywilnego.

Certyfikaty zgodnosci na geowłókniny i geokomórki

10 zalet i korzyści, jakie dają geowłókniny JSC «Pinema»:

1. Materiał – 100% polipropylen. Geowłóknina wykonana z polipropylenu nie wchłania wody i nie gnije, jest odporna na działanie grzybów i pleśni, gryzoni oraz owadów, zachowuje swoje właściwości w wilgotnym środowisku i w niskich temperaturach.
Geowłóknina wykonana z poliestru w wilgotnym środowisku pęcznieje i niszczeje, a w niskich temperaturach pęka i traci swoje właściwości.

2. Nietkany igłowany sposób produkcji z włókien ciągłych. Włókna geowłókniny z łatwością przepuszczają parę wodną oraz wodę zarówno w kierunku prostopadłym do płaszczyzny wyrobu, jak i w jego płaszczyźnie, a także całkowicie zatrzymują cząstki stałe.
Tkana geowłóknina filtruje jedynie w kierunku prostopadłym do płaszczyzny wyrobu, jej pory szybko zapychają się osadami i mułem, co narusza jej zdolności filtracyjne.

3. Wysoki moduł sprężystości. Obciążenie jest przyjmowane i rozprowadzane równomiernie, nie dochodzi do odkształcenia włókien materiału.
Geowłóknina wykonana z poliestru rozciąga się między gruntami pod wpływem obciążenia.

4. Wysoki poziom wytrzymałości na przebicie, rozerwanie i ścieranie się, znaczne wydłużenie przed rozerwaniem, które sprawia, że uszkodzenie w czasie układania jest praktycznie niemożliwe.
Materiały wykonane z poliestru w procesie rozciągania rozplatają się z powodu krótkich włókien i zupełnie tracą swoje właściwości.

5. Okres użytkowania geowłóknin – ponad 25 lat, bez utraty ich właściwości eksploatacyjnych.

6. Trzy marki geowłókniny, ponad 10 rodzajów w obrębie każdej z nich: mechanicznie wzmocniona igłowana «BELPIN», mechanicznie wzmocniona igłowana po obróbce cieplnej «Geobel T», mechanicznie wzmocniona z nasionami traw «BELPIN-Agro».

7. Szeroki zakres masy powierzchniowej od 100 do 600 g/m2 pozwoli dokładnie dopasować właściwy materiał do pełnionej funkcji: zbrojenie, ochrona, separacja, filtracja, drenaż.

8. Materiał zapakowany w rolki o szerokości do 5,3 m – zapewnia wygodę w czasie transportu, składowania, układania. W odróżnieniu od zwartych i «grubych» materiałów geowłókninę można łatwo rozciąć zwykłym nożem.

9. Certyfikaty i deklaracje CE - geowłókniny JSC «Pinema» posiadają certyfikaty warszawskiego Instytutu Techniki Budowlanej i odpowiadają wysokim standardom branżowym.

10. Magazyn w Warszawie – stała dostępność asortymentu produkcji w magazynie w Warszawie.

Zobacz Zastosowanie i funkcji Geowłóknin w budownictwie

Tabela Porównaniailość geowłóknin JSC «Pinema» i geowłóknin innych marek

Geowłóknina magazyn w Warszawie

Geowłóknina nietkana igłowana «BELPIN»

Zwracamy uwagę Państwa że można kombinować Geowłókniny różnej gęstości powierzchniowej – zakładać dwoma warstwami (na przykład 300 g/m2 + 100 g/m2) żeby otrzymać powiększoną gęstość.

Struktura włókna – z bliska

Struktura włókien geowłókniny Pinema – z bliska

Surowcem do wytwarzania materiałów nietkanych służy 100% polipropylen, sposób wytwarzania – nieprzerwane przędzenie ze stopu włókien, które zostają uformowane poprzez procesy łączenia mechanicznego. U uwagi na fakt, iż włókno jest wytwarzane ze splecionych między sobą włókien ciągłych, działanie obciążeń dynamicznych nie wywołuje efektu rozplątujących się włókien; charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie, trwałością, parametrami wytrzymałościowymi i wodoprzepuszczalnością. Stosowane w budownictwie jako warstwy ochronno-zbrojeniowe, drenażowe i filtracyjne. Produkowane w rolkach o szerokości do 5,3 m, z gęstością powierzchniową od 100 dо 600 g/m2. Włókno jest nawijane na szpuli polimerowe formując przy tym kształt rolki. Każda rolka opakowana w folię.

Wskaźniki fizyko-mechaniczne dla podstawowych odmian (specyfikacja techniczna do deklaracji zgodności СЕ):
Parametry geowłókniny Pinema

Geowłóknina nietkana igłowana «Geobel T» po obróbce cieplnej

Struktura włókna – z bliska
Struktura włókien geowłókniny Geobel T – z bliska


Geowłóknina wykonana ze 100% polipropylenu. W celu zwiększenia parametrów wytrzymałościowych włókno nietkane jest poddawane dodatkowej obróbce cieplnej. Według siły przebicia włókno obrobione cieplnie odnosi się do klasy wytrzymałości obejmującej najtrudniejsze i rzadko spotykane na praktyce warunki budownictwa. Obszar zastosowania - nakładanie warstw konstrukcji budowlanych z różnymi przeznaczeniami (ochronne, wzmacniające, drenażowe, filtracyjne) w różnych sektorach budownictwa, a szczególnie w budownictwie transportowym (transport drogowy, kolejowy), w budowie rurociągów. Gęstość powierzchniowa – dо 450 g/m2, szerokość rolki – do 5,3 m.

Wskaźniki fizyko-mechaniczne dla podstawowych odmian (specyfikacja techniczna do deklaracji zgodności СЕ): 
Parametry geowłókniny Geobel T

Geowłóknina nietkana z nasionami wieloletnich traw «BELPIN-Agro»

Struktura włókna – z bliska
Struktura włókien geowłókniny Pinema-Agro – z bliska

Geowłókniny nietkane igłowane z nasionami traw doskonale nadają się do wykonywania prac wzmacniających na skarpach budowli ziemnych i konstrukcjach odwadniających, zapobiegają rozmywaniu i erozji, rekultywacji gruntów i zazielenieniu terytoriów. Wykonana z włókien syntetycznych poprzez obsianie nasionami wieloletnich traw przy użyciu technologii igłowania – w wyniku tego procesu powstają włókna nietkane. Dostępne w zakresie gramatur od 200 do 800 g/m2 i w szerokościach do 2,1 m.

Wskaźniki fizyko-mechaniczne dla podstawowych odmian (specyfikacja techniczna do deklaracji zgodności СЕ): 
Parametry geowłókniny Pinema-Agro

Zastosowanie geowłókniny nietkanej JSC «PINEMA»

Przykłady zastosowania geowłókniny w zależności od gęstości:

100-150 g/m2 – pod trawniki, małe zbiorniki wodne, dekoracyjne nasypy, oddzielenie warstw gruntu, ochrona od korzeni. Doskonała decyzja do stosowania na ogrodzie i działce przyzagrodowej.
150-200 g/m2 – to geotekstylia do budownictwa fundamentu domu, chodników, kształtowania dróżek z asfaltu i kostki brukowej, sztucznych zbiorników wodnych, separacja warstw gruntu, korzeniowej ochrony.
250-300 g/m2 – budownictwo dróg dla samochodów, można wykorzystać dla separacji warstw gruntu.
350 g/m2 - budownictwo często używanych dróg dla samochodów osobowych i ciężarowych, dużych sztucznych zbiorników wodnych, pasów startowych dla małych samolotów.
400-450 g/m2 i więcej – budownictwo pasów startowych dużych portów lotniczych, ładowanych i często używanych dróg, wzmacnianie skarp, w tej liczbie i kolejowych.

Zastosowanie geowłókniny drogowej
Zastosowanie geowłókniny i geokraty
Zastosowanie geowłókniny z geokratą na skarpę

Szanowni Klienci i Partnerzy!

Zobaczyć próbki produktów można w naszym biurze.
Próbki geowłókniny

Zawsze mamy dostępny szeroki asortyment geowłókniny nietkanej igłowanej, jak również geokomórek pod znakiem firmowym JSC «PINEMA» z magazynu Gasberry Sp. z o.o. w Warszawie.

Zorganizujemy indywidualne dostawy dowolnej ilości m2 (od 1 rolki)  w najbardziej wygodnej cenie do każdego miejsca w Polsce.

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą i zapraszamy do kontaktu.

Prosimy o pozostawianie zgłoszeń przez:
telefon 22-379-67-60, tel. kom. 697-79-26-89,
e-mail: info@gasberry.com
następny formularz:


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
ADRES:Gasberry Sp. z o.o.
ul. Trojańska 7 lok. 024
02-261 Warszawa
Polska

BIURO:Tel.: +48 22 379 67 60
Tel.: +48 22 379 67 59
Fax.: +48 22 379 67 61
e-mail: info@gasberry.comNIP: 5222991413
REGON: 145854050
KRS: 0000399794, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego